Vin til 35 kr. og Pepsi til 9,95 kr. - se de gode lokale tilbud

dato

Vi har kigget på denne uges tilbudsaviser for dagligvarebutikker i Præstø og fundet nogle spændende tilbud. Her er et udpluk af de bedste tilbud fra DagliBrugsen, Meny, Netto og Rema 1000.

Disse tilbud gælder i en begrænset periode, så skynd dig ned i din lokale butik og gør en god handel!

DagliBrugsen: Vin - Pavonero Primitivo di Manduria eller Dream til kun 35 kr.

Hos DagliBrugsen kan du få Pavonero Primitivo di Manduria eller Dream vin til en skarp pris på kun 35 kr. pr. flaske. Før-prisen var op til 119,95 kr., så her er der en besparelse på op til 84,95 kr. Tilbuddet gælder fra fredag den 25. september til og med torsdag den 8. oktober.

Meny: Pepsi eller Faxe Kondi til 9,95 kr. pr. flaske

Meny tilbyder Pepsi eller Faxe Kondi i 1,5 liters flasker til en pris af 9,95 kr. pr. flaske plus pant. Der er en begrænsning på 4 flasker pr. kunde pr. dag. Tilbuddet gælder fra fredag den 25. september til torsdag den 1. oktober.

Netto: 3-Stjernet pålæg til kun 10 kr.

Netto har et godt tilbud på 3-Stjernet pålæg, hvor du kan vælge mellem flere varianter som Sønderjysk spegepølse og Kyllinge pølse til kun 10 kr. pr. pakke. Tilbuddet gælder fra lørdag den 26. september til og med fredag den 2. oktober.

Rema 1000: Modena Italiensk Pizza til 20 kr. pr. stk.

Hos Rema 1000 kan du få Modena Italiensk Pizza i flere varianter til kun 20 kr. pr. stk. Tilbuddet er gyldigt fra søndag den 27. september til og med lørdag den 3. oktober.

Vi tager forbehold for, at oplysningerne om tilbud kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek tilbudsavisen inden du kører til butikken.
Mest læste artikler